Skip to main content
Beslenmenizi ve yaşam kalitenizi güzelleştirmek için 5 kolay yöntem
Mar 13

Beslenmenizi ve yaşam kalitenizi güzelleştirmek için 5 kolay yöntem

Günlük koşuşturma, iş stresi, zamansızlık derken kendimizden ve yaşam kalitemizden hep ödün veriyoruz. Halbuki biraz gayretle ve zaman içinde kendimizi sıkmadan, daraltmadan yavaş yavaş bir değişimin içine girilebiliriz. Önemli olan bu değişimi gerçekten istememiz ve bu konuya konsantre olabilmemiz. Eğer değişime hazırsanız, bu 5 kolay yöntemi hemen uygulayıp kendinizi ve yaşam kalitenizi güzelleştirebilirsiniz.


Öncelikle dengemizi bozan, enerjimizi tüketen, kilo vermemizi engelleyen ve en önemlisi bir çok rahatsızlığın kökü, beslenme alışkanlıklarımızdan dolayı bilmemiz gereken şey PH ve Asit/Alkali nedir ve bizi nasıl etkiler?

[wc_divider style=”dotted” line=”single” margin_top=”” margin_bottom=””]

PH ve Asit/Alkali nedir ?

PH ölçüsü 0’dan 14’e kadar olan bir değerdir ve 7 nötr değerde sayılır. 7 altı değerler asit, 7 üstü değerler ise Alkali olarak değerlendirilir. Değerin optimum sayısı kana oranla 7,365’tir.

İçimizdeki sıvıların PH değeri tüm vücudumuzu ve hücrelerimizi etkiler. Bu da doğal olarak sağlığımızın gidişatını değiştirir. Tüm metabolik işlemler Alkali düzenine göre hareket eder ve değere doğru orantılı olarak düzgün işler.

Çokça tükettiğimiz batı diyetindeki yiyecekler ASİT formundadır. Örneğin ekmek, şeker, alkol, kafein, et, süt ve işlenmiş karbonhidratlar bu sınıfa girer.

Asidik bir diyet, uzun vadede vücuttaki bezlerimizi ve temel hücre davranışlarımızı bozacaktır. Hastalıklar ve mikroplar bu tip diyet uygulayanlarda sıkça görülmektedir. Alkali diyetler ise uzun ve sağlıklı yaşamı destekleyen türdedir.

ph_renkleri

[wc_divider style=”dotted” line=”single” margin_top=”” margin_bottom=””]

Beslenmenizi ve yaşam kalitenizi güzelleştirmek için

5 kolay yöntem

 1. Susuz kalmayın !

Acaba su içmeden günümüzü geçirince kendimize ne zararlar veriyoruz?

Araştırmalar insanların %90 oranında susuz kaldığını gösteriyor ve bu da kaçınılmaz olarak sağlığımızı ve yaşam kalitemizi düşürüyor.

Düzenli olarak su içmek sağlığınıza çok olumlu bir etki yaratacaktır. Enerji, dayanıklılık ve bağışıklık sisteminizi kuvvetlenecektir. Her şey içtiğiniz su miktarı ve kalitesine bağlıdır. Her gün eğer kendinizi 2 Litre su içmeye alıştırırsanız hayatınızda neler değişeceğine kendiniz bile inanamayacaksınız.

[wc_divider style=”dashed” line=”single” margin_top=”” margin_bottom=””]

Su tüketme adımları
 • Günde en az 2 Litre su içmeye özen gösterin. Sabahları kalktığınızda ilk iş ılık bir bardak suya yarım limon sıkın. Bu sindirim sisteminizi rahatlatacaktır, metabolizmanız hızlanacak ve fazla asidi vücuttan atmaya yarayacaktır. Limonların asit içerdiğine bakmayın, limon vücudumuzda alkali forma girer. Gün içerisinde içtiğiniz bir bardak suya bir yemek kaşığı organik elma sirkesi ekleyin ve için. Elma sirkesi de vücudunuzun PH seviyesini dengelemede yardımcıdır, doğal enzimleri sayesinde sindirim sisteminizi güçlendirir, karaciğerin toksinlerden arınmasına ve hatta kilo vermenizde de yardımcı olacaktır.
 • Gün içerisinde kahve ve çay tüketiminize bitki çaylarını mutlaka ekleyin.

[wc_divider style=”solid” line=”single” margin_top=”” margin_bottom=””]

 1. Yeşile hücum

Alkali ve asidik yiyecekler her zaman tartışma konusu olmuştur. Tükettiğimiz besinlerin asidik mi yoksa alkali mi olduğunu bilerek tüketirsek dengeli bir beslenme düzeni sağlayabiliriz.

Alkali besin kaynakları; taze sebzeler, lifli yeşiller, az şekerli meyveler, çiğ kuru yemişler, tohumlar ve tohum filizleri, tereyağı ve Hindistan cevizi yağı gibi sağlıklı yağlar, işlenmemiş, organik, bol sulu yiyecekler yararlıdır.

Asidik tüketim kaynakları; rafine yiyecekler, fast-food, trans yağlar, salam ve sosis gibi işlenmiş et ürünleri, süt ürünleri, şeker, kafein, beyaz ekmek, makarna ve tahıllar, alkol, çikolata, cips, dondurma ve pizza asidik yiyecekler arasına girmektedir.

80/20 kuralını kafanızda canlandırın, yüzde 80 alkali, %20 asidik yiyecekler oranında tüketim yapın.

[wc_divider style=”solid” line=”single” margin_top=”” margin_bottom=””]

 1. Diyetinizi değiştirmek için acele etmeyin

Sakin davranın. Bir gün mükemmel beslenip hiç bir şey öğrenmeden, tecrübe etmeden diyet değiştirmek, size ve ailenize uygun yiyecekleri bulma şansınızı azaltır. Açlık hissedersiniz, sıkılırsınız ve kısıtlanmış hissedersiniz. En güzeli düzenli bir geçiş dönemidir. Yavaş yavaş, uzun vadede alışkanlık yaratarak beslenmek, bir günlük mükemmel diyetlerden daha etkili olacaktır. Odaklanın ve her gün daha fazla alkali yemeye çalışın.

[wc_divider style=”solid” line=”single” margin_top=”” margin_bottom=””]

 1. Oksijen

Basit bir nefes egzersizi, günde bir ya da iki defa yapıldığında vücudunuza çok yararlı bir etki verecektir. Fazla asitler kanınızdan arındırılacaktır. Ayrıca zihninizi odaklamanızı, rahatlamanızı sağlayacaktır.

[wc_divider style=”dashed” line=”single” margin_top=”” margin_bottom=””]

Rahat bir biçimde oturun, gözlerinizi kapatın ve şu basit yöntemi uygulayın:

nefes

 

[wc_divider style=”solid” line=”single” margin_top=”” margin_bottom=””]

 1. Egzersiz

Hem sağlıklı olabilmek hem de kilolarımızdan kurtulmak için yapabileceğimiz en iyi şeylerden biri egzersiz yapmak olacaktır. Çok ağır sporlar seçerek kendinizi yıldırmayın. Her gün yarım saatlik yürüyüşlerle başlayın. Kadınların özellikle bir anda ağır sporlar yapması hormon dengeleri için iyi bir tercih olmayabilir. Sabırlı olun. Unutmayın bir anda kilo veremeyebilirsiniz fakat her gün gözle görülür şekilde ağrılarınızdan kurtulduğunuzu, enerjinizi geri kazandığınızı göreceksiniz.

[wc_divider style=”solid” line=”single” margin_top=”” margin_bottom=””]

Vücudumuzu temizlemek aslında o kadar da zor olmayabilir. Olaya eğlenceli yönünden bakın ve keyfini çıkarın. Değişime basit şeylerle başlayın ve çuvallarsanız kendinize kızmayın. Yürüyüşe çıkın, yeniden odaklanın ve yeniden başlayın. Hayatınızın kalan kısmı çok ilgi çekici ve eğlenceli olabilir. Sağlıklı ve enerji  dolu bir hayatı hak ettiğiniz şekilde yaşayabilirsiniz.

Herkese bol şans…

2 Comments

 1. Kadir Onay

  En değerli hazinemiz sağlığımızdır.
  En mükemmel canlı,İnsandan sonra Arı dır.
  Arı ürünleri en etkili,en mükemmel,en güvenilir ürünlerdir.
  Apis Latince de Arı, terapi, tedavi yöntemi olup,Doğal tedavi
  yöntemleri içerisinde en üstünü Apiterapi dir.
  Gezegenimiz de hasta olmayan tek canlı Arı dır.Bunun sebebi
  kovanların yüzeyindeki yine bir arı ürünü olan Propolis tir.
  Pro güvenli,polis şehir,Propolis güvenli şehir anlamındadır.
  Propolis doğada,en çok antioksidan içeren,en güçlü antibiyotik,
  antimikotik,antienflamatuar,antiviral,antibakteriyel,
  antihistaminik,antifungal maddedir.Propolis en güçlü kimyasal
  bazlı sentetik antibiyotikten 100 misli güçlüdür.
  Hormonlu,gdolu,kimyasallı,katkılı işlenmiş endüstriyel gıdaların
  ve doğal olmayan batı tipi beslenme tarzının sebep
  olduğu hastalıkların modern tıpta ilaçla tedavisinin yapılamadığı
  veya yapılmadığı,herkesçe malumdur.
  Başta Candida olmak üzere;KABIZLIK,SİNDİRİM BOZUKLUĞU,REFLÜ,ÜLSERATİF KOLİT,
  ÜLSER,GASTRİT,CROHN,BRONŞİT,SİNÜZİT,RİNİT,FARANJİT,ŞEKER olmak üzere
  tüm bu hastalıkların APİTERAPİ ile kalıcı,güvenilir olarak
  tedavisi mümkündür.Vakit uyanma ve sorgulama vaktidir.
  Enfeksiyonel hastalıklarda kullanılan sentetik antibiyotikler,
  bağırsak florasındaki yaşam dostu,sağlığımızın sigortası,
  yararlı bakteriler olan,probiyotikleri yokederek,bağışıklık
  sistemimizi zayıflatmaktadırlar.
  Tüm hastalıklara zemin hazırlayan Candida rahatsızlığını uzun
  yıllar en üst düzeyde yaşadıktan sonra 2 yıl önce,
  Propolis Polen ve Arısütü kullanımı,yani Apiterapi yönteminin
  yanında,İmmunoterapi ile kesin kalıcı,yanetkisiz ve güvenilir
  şekilde tedavi ettim.Bu tedavi yönteminde bağırsak florasını
  güçlendirerek yeniden yapılandırmam çok etkili oldu.
  Erzurum Ziraat mezunu 34 yıllık bir Apiterapist olarak bu yöntemlerle
  yüzlerce kişinin iyileşmesine vesile oldum.
  Doğru Ürün temini,kullanım teknikleri ve bağırsak florasının
  yenilenmesi konularında bilgi,birikim ve dengeli doğal
  beslenme ile ilgili arşivimi paylaşmamı isteyenler 05324063215 ve
  05050658499 nolu telefonlarımdan ve Whatsapp tan
  ulaşabilirler.Saygılar……………Kadir Onay

 2. Kadir Onay

  Değerli yazılarıyla insan sağlığına katkı sağlayarak yaşam kalitemizin artmasına sebep olan endogalhakkınız ekibine sayısız teşekkürler.Ben de acizane bir Organik Arıcı olarak bu gün tüm Dünya nın önemini kavramaya başladığı,bizde de çalışmaları yapılan Apiterapi ye değinmek istiyorum,Arı ürünleri ile hastalıkları tedavi yöntemi.Arı ürünlerinin belirli dozlar da karıştırılarak bir araya gelmesi ile oluşan sinerjik etkilerinin İnsan sağlığına sağladığı yararları saymakla bitmiyor.Ama en önemlisi oto immün yani bağışıklık sistemimizi güçlendirmedeki olağan üstü etkileri.Zaten tüm hastalıkların temelinde bağışıklık sisteminin zayıflığı yatıyor,Apiterapi ürünlerinin kullanımı bağışıklık sisteminin güçlenmesi,bağırsak florasının düzelmesi ile vücuttaki tüm hastalıklardan kurtulmaya sebep oluyor.33 yıllık bir Arıcı ve Apiterapist olarak Apiterapi ile onlarca hastalıktan yüzlerce kalıcı yanetkisiz iyileşenlere bizzat şahit oldum.Her türlü rahatsızlığınızda kişiye özel Apiterapi karışımı yapmaktayım.Erzurum Ziraat mezunuyum,Bu işi Profesyonel olarak yapmaktayım.Sağlıklı ve Doğal kalınız.Kadir Onay Gsm&Whatsapp:::05324063215

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*